دسته‌بندی نشده

ادعای غیرممکن نوسازی تاکسی های فرسوده مشهد با ام جی 360 هیبریدی

در روزهای اخیر شاهد انتشار خبری توسط سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد تحت عنوان فراخوان پیش ثبت نام خودروی ام جی 360 هیبرید در قالب نوسازی تاکسی های فرسوده بودیم. این فراخوان در حالی منتشر شده است که اساسا چنین موضوعی شایعه ای بیش نبوده و امری غیرممکن است.

به گزارش خبرنگار ما، با توجه به اینکه از سال 97 تاکنون طبق دستور وزارت صمت، واردات هرگونه خودروی خارجی به صورت CBU (خودروی کامل) به کشور ممنوع می باشد و تنها واردات خودرو به صورت CKD (منفصله) امکان پذیر است پس امکان واردات هیچ خودروی ام جی 360 به کشور وجود ندارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه شرکت صنعت خودرو آذربایجان تنها متولی تولید خودروی ام جی 360 در کشور است پس قاعدتا امکان واردات خودروی ام جی 360 به صورت CBU امری غیرممکن و خلاف قانون است.

این موضوع در حالی در رسانه های کشور منتشر شده است که شرکت صنعت خودرو آذربایجان به دلیل تحریم های آمریکا بر صنعت خودروی کشور و تعلیق همکاری شرکت سایک موتور با ایران در اثر فشار آمریکا، موفق به انجام بخشی از تعهدات خود در قبال مشتریان خودروی ام جی 360 نگردید و قطعا اگر خودرویی برای عرضه به بازار در اختیار داشت اولویت با حواله داران این شرکت خواهد بود نه سازمان تاکسیرانی.

آنچه که در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است این است که انتشار اخبار بدون پایه و اساس در شرایط کنونی کشور که خودروسازان به دلیل بدعهدی شرکای خارجی خود روزهای سختی را می گذرانند به دور از اخلاق حرفه ای بوده و قطعا مدیران ارشد در بخش های مختلف اجرایی باید در انتشار اخبار غیرموثق و تایید نشده کمال دقت را داشته باشند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.