دسته‌بندی نشده

عرضه کامیون الکتریکی ولوو با محدوده برد ۲۴۰ کیلومتر در سال ۲۰۲۱

در حالی که شاید تصور کنیم هر کامیونی که از یک شهر عبور می‌کند در حال رفتن به یک شهر دورافتاده است، اما واقعیت این است که بسیاری از این کامیون‌های بزرگ در حال انتقال کالاها از بنادر کشتیرانی به انبارها و یا جابجایی بار بین انبارها در یک منطقه شهری هستند.

اینجاست که کامیون‌های الکتریکی VNR کلاس ۸ شرکت کامیونسازی ولوو (یک شرکت جداگانه از خودروسازی ولوو) وارد ماجرا می‌شوند. این وسایل نقلیه باربری منطقه‌ای محدوده برد ۲۴۰ کیلومتر دارند و از یک بسته باتری ۲۶۵ کیلووات ساعت بهره می‌برند. شرکت کامیونسازی ولوو می‌گوید می‌توان این باتری را در عرض ۷۰ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ کرد. این شرکت همچنین می‌گوید که به دلیل استفاده از ترمز احیاکننده، این کامیون می‌تواند حین چرخه‌های کاری خاص تا ۱۵ درصد به شارژ‌ باتری خودش اضافه کند.

این کامیون توان ۴۵۵ اسب بخار و گشتاور ۵۴۹۲ نیوتن متر دارد و وزن آن تقریبا ۳۷ تُن است، بنابراین هیچ مشکلی برای جابجا کردن بارهای مختلف نخواهد داشت.

دیگر خودروسازان در حال کار روی سیستم‌های انرژی جایگزین برای وسایل نقلیه باربری منطقه‌ای هستند. تویوتا در حال بررسی و استقرار کامیون‌های باربری با سوخت هیدروژنی است، در حالی که دایملر کامیون‌های الکتریکی توسعه داده که مشتریان هم‌اکنون از آن‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، به زودی کامیون‌های برقی شرکت‌های تسلا و نیکولا هم عرضه خواهند شد.

کامیون الکتریکی ولوو VNR در سال ۲۰۲۱ وارد فاز تولید می‌شود و شامل امکاناتی از جمله تله‌ماتیک، عیب‌یابی از راه دور، و خدمات نظارت بر باتری از راه دور خواهد بود. در حالی که بعید است این کامیون‌ها در مرز بین شهرها دیده شوند، ممکن است به زودی حین رانندگی در مناطق شهری شاهد عبور و مرور آن‌ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *